Kaarel-Kaspar Säre Rõuge muinastalus 2017.aastal (pildi autor Jaana Ratas)
 OÜ Vanakaruvalukoda sai alguse praeguseks parematel jahimaadel viibiva legendaarse ehte- ja noameistri ning eksperimentaalarheoloogi Vanakaru aka Meelis Säre kirest muinasaja taaskehastamise vastu. Nimelt polnud järsku Eestis kedagi, kes messingit ja pronksi valaks. Mõeldud-tehtud.

 Muinasehete koopiate valmistamine on jätkuvalt tähtis osa valukoja tegevusest, tutvustame sellega klientidele killukest Eesti ajalugu. Meie muinasehete valikus on peamiselt  ripatsid, hoburaudsõled, käevõrud, sõrmused ning nahkvööde valmistamiseks vajalikud messingust jagajad, vööotsad ja pandlad. Suures osas on meie klientideks Eesti muinas- ning keskaja taaskehastajad, kuid paljud neist ehtest on sobilikud ka tänapäeval kandmiseks. Lisaks valmistame tänapäevaseid autoriehteid ning täidame eritellimusi.

 OÜ Vanakaruvalukoda praegune omanik ja meister on Kaarel-Kaspar Säre.  Oma isa Meelis Säre ehk Vanakaru jälgedes astudes jätkab ehete ning autorinugade valmistamist. Aastate jooksul on Kaarel-Kaspar valmistanud nuge paljudele kõrgematele sõjaväe juhtfiguuridele hinnalisteks kingitusteks ning nikerdanud hulgaliselt kauneid ehteid. 
 Kaarel-Kaspar on valukoja loominguline jõud, kelles on ühendatud isalt päritud loomulik käeline andekus ning teadmised. Teadmisi oskusi täiendab ta omal käel ning Tartu Kõrgemas Kunstikoolis skulptuuri eriala omandades. Valukojas disainib Kaarel-Kaspar peamiselt ehteid ja nuge, nikerdab vahast mudeleid, toimetab töökojas, hoolitseb metallivalu protsessi eest ning esindab ettevõtet erinevatel muinastemaatilistel üritustel. Tema valmistatud teravad ja otstarbekad noad on väga hinnalised ning praktilised. Kaarel-Kaspar teeb 3D freesi abil ka keerulisemaid tellimustöid ning unistab tulevikus 3D printerist, mis võimaldaks pakkuda veel mitmekesisemat teenust.
 Vanakaruvalukoja töökoda asub Tartus, Kaarel-Kaspari elukoha keldris, mistõttu on firma käekäik talle eriti südamelähedane ja pühendumus suur.

 Kaarel-Kasparit aitab valukoja igapäevast tööd korraldada ning sujuvana hoida Susanna Kiitsak ehk Susa. Alates 2019 aasta algusest on Susanna ka Vanakaruvalukoja ainuke juhatuse liige ja hoolitseb firma toimimise, paberimajanduse, valuprotsessi, järelviimistluse ja turunduse eest. Alates 2019 juunikuust on Susanna ka firma tegevdirektor, kuid märtsist 2020 on ta lapsehoolduspuhkusel seoses kolmanda lapse sünniga, mistõttu ka firma tegevus on veidi vaiksem ning rahulikum.
 Susanna on Valukojas tihedamalt abiks olnud juba alates 2012 aastast, firma loomise protsessi näinud algusest peale. Tema lootuseks on, et OÜ muutuks tegusaks ja tõhusaks ning suudaks pakkuda klientidele parimat nii toodangu kui teenuse poolest. 2019 oli Vanakaruvalukojale tegus aasta, saime juurde mitmeid uusi müügikohti, kuid 2020 tuleb rahulikum- nii maailmas valitseva olukorra kui Susanna pere suurenemise tõttu.