Aastate jooksul on Vanakaruvalukoda pakkunud valuteenust paljudele ettevõtetele ning ehtemeistritele. Koostööd oleme teinud nii osavate ehtekunstnike kui ka näiteks Tartu Ülikooli arheoloogia osakonnaga.
Kõige pikaajalisem ning tihedam koostööpartner on MTÜ Agelinde. Muinasklubi Agelinde on tihedalt seotud OÜ Vanakaruvalukojaga: koos on käidud töötube läbi viimas, valukoda on varustanud Agelindet vajalike materjalide, tööriistade ja ehtetoorikutega.
Väga pikalt on Vanakaruvalukojalt oma kaunite ehete valamist tellinud ka Jane Aus, kelle bränd Seco by Jane Aus tootevalik sisaldab nii loodusest inspireeritud kui põhjamaiselt lihtsaid ja minimalistlikke ehteid.
Ajalooliste raamatute restaureerimisega tegelev OÜ Mandragora on meilt tellinud mitmeid köidete taastamiseks vajalikke metallist manuseid. Vastavalt kliendi soovile oleme võtnud vormi olemasolevatelt dubleerimist vajavatelt esemetelt, vajadusel oleme nikerdanud ka puuduolevaid detaile.
Üheks suuremaks koostööpartneriks võib pidada TÜ arheoloogia osakonda, kellega koostöös oleme läbi viinud mitmeid eksperimentaalarheoloogilisi projekte ning töötube. Meelis Säre aka Vanakaru viis Tartusse ERM-i uue maja püsiekspositsiooni rajamise raames läbi Asva ehtenõela muistsel viisil valamise projekti. 2017. a suvel Rõuge muinastalus eksperimentaalarheoloogia suvekoolis õpetas Kaarel-Kaspar Säre arheoloog Ragnar Saage kutsel tinavalu ning tutvustas järgnenud Rõuge Muinaspäeval ka laiemale üldsusele muinasaega. Need on vaid mõned näited tihedast koostööst Eesti arheoloogidega.
Aaastate jooksul kõige enim ehteid on meil lasknud valada andekas ehtekunstnik Olga Bulgakova. Oleme osutanud talle valuteenust, et tema kaunid vahast nikerdatud ripatsid ja sõrmused jõuaksid paljude klientideni.
Kõrgelt hinnatud noameister Tõnu Arrak on Vanakaruvalukojalt tellinud noalukkude valamise teenust.