Vanakaruvalukoja veebipood

 Aastate jooksul on OÜ Vanakaruvalukoja ehted jõudnud paljude klientideni. Meil on rõõm teatada, et lõpuks on valukojal olemas ka e-pood ja veebileht. 

 OÜ Vanakaruvalukoja lõi aastal 2009 Meelis Säre, keda tunti ka Vanakaruna. Vanakaru oli nii Eesti muinasaja taaskehastamise maastikul kui sõjaväelaste seas ikooniline isik. Lõpuks kolonelleitnandi auastmeni jõudnud Meelis Säre põhitöö oli kuni 2011. aastani Eesti Kaitseväes. Kuid lisaks kodumaa kaitsmisele kuulus Vanakaru süda käsitööle ja ajaloole. Ta oli tuntud noameister, sepp ja ehtevalmistaja. Kahjuks lahkus ta meie seast ootamatult aastal 2014. 

 Firma võttis üle Vanakaru poeg Kaarel-Kaspar Säre aka Noorkaru. Isa jõudis 2013. aasta Tutuluse numbrile antud intervjuus poja kohta öelda veel järgmist: "... Aga tal tuleb juba välja – on terve rida asju, mis tal tuleb paremini välja kui mul. Samas on tore kuulda, kui ta on jälle nina kaudu aborti leiutanud ja siis tuleb ning ütleb: „Kuule sul oli ikka täitsa õigus, niimoodi vist ikka üldse ei saa.”” Kaarel-Kaspar omandas isa kõrval rohkesti teadmisi ja oskusi, on suurepärane käsitööline ning on loonud palju imelisi ehteid ja nuge. Palju tema loomingut on kättesaadav justnimelt siinsamas Vanakaruvalukoja veebipoes, kuid ta täidab ka eritellimusi ning valmistab personaalseid nuge erinevate vajaduste täitmiseks. Kaarel-Kasparil on alati palju suurepäraseid ideid, kuid kahjuks on ööpäevas liiga vähe tunde, et neid kõiki teoks teha: küllap on see enamuste käsitööliste mure.

OÜ Vanakaruvalukoda pakub põhiliselt ajalooliste ehete koopiaid või neist inspireeritud ehteid. Kaarel-Kaspari käe all valmib ka autoriloomingut ning aastate jooksul on meistri tehtud noad jõudnud paljude Euroopa kõrgemate sõjaliste juhtideni hinnaliste kingitustena. Imelised ehted ja praktilised töövahendid rõõmustavad paljusid pikaajalisi kliente. 

Oleme koostööd teinud ka mitmete restauraatoritega, kes vajavad oma töös spetsiifilisi messingust valatud esemeid. Valame messingust ehteid ka mitmetele käsitöölistele, kes meilt teenust tellivad ning toetame seega ka teiste loomingulist protsessi.

Sellel postitusel on 1 vastus

Andrus, 27. november 2021
Tere Kaarel-Kaspar, kauge lapsepõlve sõber Andrus siin. Tunneksin huvi ühe terariista loomise vastu läbi sinu käte. Tegemist ei oleks suure või mahuka projektiga. Sooviksin endale väikest täägi moodi torkajat.
Email again: